Kapela Anety

5. ledna 2008 v 13:33 | Terry |  ♥Aneta Langerová♥
a.m.almela

hudebník (*1979-)
1995 - 2003 Double deckers
2003 - 2005 Miou-miou
2004 - 2005 Roe-Deer
2005 - 2005 Aneta Langerová
2005 Ecstasy of st.theresa (koncertní sestava)
2005 Photolab
2006 Michal Hrůza
2006 Aneta Langerová

(hostování: violine, meky žbirka, nice, dead camel blues band, vypsaná fixa)

Více na: www.photolab.cz
Martin Ledvina

narozen 12.10.1978 v Mimoni
muzikant
1993 - 1995 Hospodské hraní v Mimoňské nádražní hospodě
1995 - 1997 Různé bluegrassové skupiny v severních Čechách
1997 - 2002 Druhá Tráva
2002 - 2006 Kapela Lenky Dusilové
2007 Kapela Jamese Harriese
2007 Aneta
producent/koproducent:
Lenka Dusilová - Mezi Světy
Jarret - Vztahem zapni
Roe-Deer - Take
Aneta - píseň Poplach z alba "Dotyk"
Garcia - Woven Ways
Mandrage - Přišli jsme si pro vaše děti

Více na www.myspace.com/martinledvina
Jakub Zitko

(*1974 v Liberci)

Po absolvování konzervatoře (kompozice) působil v mnoha hudebních seskupeních a projektech. Má svůj vlastní avantgardně-jazzový orchestr NUO (www.nuo.cz), zaměřený výhradně na originální skladby. Debutové album NUO "Multimusic Minibigband" bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii jazz za rok 2004. Také je členem skupiny Soil (www.soil.cz), která hraje alternativní pop s prvky electro folku a psychadelického rocku.
Dalšími projekty je např Gumbo Ondřeje Konráda, Blues Session nebo What The Funk s anglickým písničkářem Jamie Marshallem.
Spolupracuje nebo dříve spolupracoval také s čínskou alternativní zpěvačkou Feng Yün Song, americkými bluesmany Rene Trossmanem a Lorenzo Thompsonem, s elektronickým mágem Floexem, se soulovou zpěvačkou Juwana Jenkins, saxofonistou Marcelem Bártou, -123min., Katkou Šarközi atd...
Anna Mlinariková

Jazzová houslistka, je absolventkou SPgŠ a Konzervatoře J. Ježka. V roce 2003-04 studovala na prestižní bostonské Berklee College of Music, kde získala na základě konkurzu talentové stipendium.
Vystupuje na jazzových festivalech a na Jazzparádách, které čtvrtletně pořádá v divadle Semafor. Zde také účinkuje v hudební komedii J. Suchého "Sukně smutnou jehlou spíchnutá"

Více na www.annamlinarikova.com
Štěpán Smetáček
Štěpán Smetáček se narodil 24. července 1971 v Praze v rodině s hudební tradicí symfonickou a jazzovou, teoretickou i praktickou. Vystudoval Konzervatoř v Praze, obor bicí nástroje. Je žádaným studiovým i koncertním bubeníkem, jehož služeb od konce osmdesátých let využila řada známých kapel, interpretů a projektů, např. Řetěz, Arakain, Vitacit, Wanastowi Vjecy, Zemětřesení, Die El. Eleffant!? Pusa, Lucie, Druhá tráva, Lenka Dusilová, soundtracky filmů Snouborďáci, Rafťáci a Rock Podvraťáků, Krausberry, Aneta Langerová a mnoho dalších. Na mnoha z těchto projektů se zúčastnil i jako autor nebo spoluautor.
Přibližně od roku 1995 se věnuje své autorské hudební tvorbě pod souhrnným názvem New Orchestra of Dreams (N.O.D.), pod touto značkou se schovávaly nejrůznější projevy jeho hudebního zájmu, od raných art-rockových kompozic, přes nejrůznější sestavy menších i větších skupin a kolážových studiových experimentů až k big-bandovým a orchestrálním programům.
Jeho současné autorské aktivity se rozdělili na alba a klubové koncerty Štěpána Smetáčka a koncertování New Orchestra of Dreams, který se mezitím ustálil jako hudební těleso mnoha možností využití a spolupracující s mnoha hosty na nejrůznějších projektech.

Více na:
http://www.smetacek.com/
http://www.myspace.com/stepansmetaceknod

aneta tour 07
Sebastien Richard
Rodák ze sanfranciské Bay Area vyrůstal v ospalé, sluncem zalité čtvrti a hrál v mnoha různých kapelách. Touha po tom, aby dokázal přeci jen něco víc, ale Sebastiena vedla k tomu, že si obstaral vlastní základní nahrávací vybavení. "Hned jak jsem uslyšel zvuk reproduktoru, beznadějně jsem se zamiloval a věděl jsem, že to je přesně to, co chci dělat." Po několika letech experimentování s domácím nahrávacím vybavením se Sebastien rozhodl posunout o úroveň výš. Začal chodit do místní hudební školy a díky tomu mohl strávit nepočítaně hodin v kvalitních profesionálních studiích, kde se dále učil a zdokonaloval ve svých dovednostech.
Ještě když byl na škole, začal se podílet na nahrávkách pro Davea Grohla, Tori Amos a Bena Harpera. Krátce poté, co školu absolvoval, se dal dohromady s producentem Benem Yonasem z Bay Arena a společně začali pracovat na nahrávkách místních tvůrců The Shotgun Wedding Quintet a Spencer Day a také zahraničních Lenky Dusilové a Jamese Harriese. Zároveň Sebastian přijal místo hlavního technika u Coast Recorders. V létě 2005 Sebastien odcestoval do České republiky a společně s producentem Martinem Ledvinou začal pracovat pro nezávislého umělce Jarreda. V současné době Sebastien a Martin pracují na nové desce Roe Deer, která vyjde u EMI/Escape, a společně připravují další projekty.

Více na http://srichard.net
Jon Bennett

Bubeník
Věk: 23
Web: www.myspace.com/jonbennettdrummer

Za posledních dvanáct let, což je doba, po kterou trvá jeho hudební kariéra, nasbíral Jon Bennett veliké množství zkušeností. Díky své vřelé a nakažlivě veselé povaze v kombinaci s vysokou profesionální úrovní již pracoval s mnoha zásadními postavami britské hudební branže, které se během let podílely na formování jak britských tak celosvětových hudebních trendů. Jon je žádaným hudebníkem, který se mezi hudebníky i nahrávacími studii napříč Velkou Británií těší velmi dobré pověsti.
Jonova hudební kariéra začala v kostele, kde ve věku dvanácti let každý týden vystupoval. Díky hraní se studovanými gospelovými hudebníky si brzy uvědomil, jak důležitý je jeho post bubeníka, a tento pocit jej od té doby neustále doprovází. Jon hudebně vyrůstal na deskách mimo jiné od Jamese Browna, Stevie Wondera a Michaela Jacksona. Tito a další jim podobní umělci mu dopomohli k jeho jedinečnému a vzrušujícímu druhu muzikantství.
Od těchto raných muzikantských zkušeností se Jon neustále posunoval dál a rozvíjel své muzikantské dovednosti a znalosti. Ty tvoří jednu ze zásadních rysů jeho osobnosti a neustále ovlivňují jeho muzikantství a výkon. Díky nim obdržel červený diplom a akademický titul BA jako profesionální hudebník.
Díky neustálému vzdělávání a koncertování po Velké Británii i po světě si Jon vybudoval skvělou pověst ve Velké Británii i v zahraničí. Účastnil se živých vystoupení s nejrůznějšími vynikajícími kapelami jako například Turin Brakes (Source) a New Wave act Portobella (Island Records) a rovněž si zahrál na stanicích MTV a Channel 4.
Jon nahrával s mnoha umělci, kteří mají smlouvy s největšími vydavatelstvími: naposledy s Paulem Steelem (Polydor Records) a Stephanie McIntosh aka "Skye Mangle" z úspěšného televizního seriálu Neighbours (Universal Music). Rovněž nahrával ve světoznámých Olympic Studios v Londýně. V posledních několika letech Jon spolupracoval s mnoha vyhlášenými skladateli, techniky a producenty jako je například Guy Chambers (Robbie Williams, Kylie Minogue, Kelis atd.), Cenzo Townsend (Kaiser Chiefs, The Ordinary Boys, Blur atd.) a Mark Flannery (U2, Bryan Adams, Shania Twain atd.).
//<![CDATA[ //]]>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama