Červen 2008


Lístky na České Hrady...

27. června 2008 v 21:40 | Terry
Ahojky!
Mám pro Tebe super zprávu, jestli chceš jít na letní kulturní Festival České Hrady, a ještě nemáš lístky, mám tu pro Tebe dva, za o něco nižší cenu, než se prodávají lístky. Lístky jsem dostala, ale v tom termínu nemám čas. Tady je základní info:

Hlasuj pro mě, prosím:-)

27. června 2008 v 11:34 | Terry |  ♥Bleskovky!!!♥
↓A↓h↓o↓j↓e↓c↓!↓ ↓H↓l↓a↓s↓u↓j↓ ↓p↓r↓o↓ ↓m↓ě↓ ↓p↓r↓o↓s↓í↓m↓ ↓t↓a↓d↓y↓
http://nicely.blog.cz/0806/kola-prazdninove-sonb - děkuji moc, taky pro Tebe někdy hlásnu jestli chceš...:-)

Ewa - Videoklip - Oto ja

26. června 2008 v 21:12 | Terry |  ♥♥♥Ewa Farna♥♥♥
Ahojec! Strašně moc se omlouvám, že jsem tu teď nebyla, vůbec jsem neměla čas...Ale teď to do úterka napravím, potom na 3 týdny odjíždim na tábor...

Za Barem

19. června 2008 v 22:01 | Terry |  ♥Kofola♥
 • Používejte originální sklenice Kofola a před použitím je opláchněte čistou, studenou vodou
 • Kofolu čepujte do sklenice nakloněné pod úhlem cca 45°. Kohout se nesmí dotýkat sklenice a nesmí být ponořen do nápoje.
 • Pěna se tvoří spuštěním sklenice níže tak, aby nápoj dopadal do sklenice z větší výšky.
 • Podávejte při teplotě 7 - 10 °C, kdy nejlépe vyniknou typické chuťové vlastnosti nápoje
 • Servírujte na čistý Kofola tácek logem k zákazníkovi
 • Teplota pro skladování Kofoly by se ideálně měla pohybovat v rozmezí 9 - 18C.
 • Velmi důležitá je teplota při narážení KEG sudu. Ta je doporučena okolo 10°C. Pamatujte, že pokud skladujete KEG sudy při pokojové teplotě, trvá cca 24 hodin od umístění sudu do místa naražení, než se nápoj vychladí na okolní teplotu.
 • Skladovací a narážecí prostory by neměly obsahovat jiné potraviny a chemické látky a v narážecím prostoru by neměly být umístěny prázdné obaly.
 • Narážejte vždy sudy s nejstarším datem výroby (nejbližším datem spotřeby) a výhradně jen ty, které na první pohled nejeví žádné známky poškození nebo nevhodnosti k použití (např. z důvodu většího znečištění, plísní atd.)
 • Jako tlačné médium doporučujeme používat CO2 nebo biotin či jiný technický plyn. Naopak nedoporučujeme tlačit Kofolu vzduchem z kompresoru.
 • Z důvodu zachování maximální kvality nápoje je ideální KEG sud vyčepovat do 3 dnů od naražení. Tato podmínka platí dvojnásob v letním období a především v případě, že je jako tlačný plyn používán vzduch z kompresoru.
 • Všechna vedení (hadice atd.) musí být nainstalována ve stoupající poloze a ani krátké úseky nesmějí být prověšeny.
 • Narážecí aparatura by měla být snadno dosažitelná a udržovaná v naprosté čistotě. KEGy s Kofolou by měly stát na podlaze nepropustné pro vodu, stěny skladových prostor by měly být omývatelné, prostor by měl být opatřen přívodem vody a odpadem Doporučujeme, aby skladovací prostory a prostory, kde dochází k narážení KEG sudů byly větratelné.
NO PROSTĚ: KDYŽ JI MILUJEŠ, NENI CO ŘEŠIT!
zdroj: www.kofola.cz - děkuji

HiSoRiE kOfOlY

19. června 2008 v 21:51 | Terry |  ♥Kofola♥
Kořeny značky Kofola můžeme najít už v roce 1883, kdy v v Opavě - Kylešovicích založil opavský lékárník Gustav Hell firmu G.Hell a Comp vyrábějící kromě farmaceutických výrobků, cukrovinek i sodovou vodu a sladové extrakty. V době první republiky se změnila na Hellco a.s. a po válce v říjnu 1945 byla jako německá firma znárodněna a 7. března 1946 byla jako závod č. 41 začleněna do nově ustaveného národního podniku Spojené farmaceutické závody se sídlem v Praze. V říjnu 1952 vznikl potom v rámci VHJ Spofa Praha národní podnik Galena Opava, který měl kromě léčiv rozšířenou výrobu i na jinoúčelové zpracování bylin.
Samotný vznik značky Kofola se vztahuje až ke konci padesátých let dvacátého století, kdy byl v tomto podniku s využitím bylinných a ovocných extraktů a kofeinu namíchaný sirup Kofo a stal se základní složkou jednoho z nejoblíbenějších nápojů dnešní doby a dal vznik i samotnému jménu značky Kofola.
Sirup Kofo se začal dodávat výrobcům nealkoholických nápojů v tehdejším Československu v roce 1962. Prodej sirupu Kofo, a tedy i Kofoly, se po pozvolných nárůstech objemů výroby na začátku šedesátých let začal prudce zvyšovat. Tento nárůst byl spůsobený jednak zvyšujícícm se počtem výrobců Kofoly a jednak obrovským nárůstem její popularity. Šlo o první domácí nápoj kolového typu na československém trhu.
Díky svému úspěchu byla v roce 1966 Kofola zaregistrována jako ochranná známka. Svého zlatého období se Kofola dočkala v letech 1970 - 1972, když po obrovském úspěchu na potravinářské výstavě Ex Plzeň dosáhla její popularita absolutního vrcholu.
Prudký zlom v prodeji Kofoly přinesly změny na českém a slovenském trhu odstartované sametovou revolucí roku 1989. V kolových nápojích se začaly prosazovat zahraniční značky a trh začaly zaplavovat různé druhy levných kolových nápojů.
Koncem 90-tých let se situace začala obracet. V roce 1998 se značka Kofola vrací do regálů velkoobchodů, maloobchodů i potravinových řetězců pod křídly společnosti Santa nápoje a s ní začíná druhá zlatá éra této značky. V roce 2001 se objevuje na českých i slovenských TV svérázná reklamní kampaň, při níž se Kofola poprvé pojí se sloganem Když ji miluješ, není co řešit a obliba a prodeje značky Kofola rychle rostou.
V roce 2004 je na trh uvedena Kofola Citrus a v roce 2006 je Kofola již nejprodávanější značkou kolového nápoje ve 2L lahvi v SR i ČR.

Kofola - info

19. června 2008 v 21:43 | Terry |  ♥Kofola♥
Kofola patří již několik desetiletí k nejznámějším a současně i nejoblíbenějším tuzemským nealkoholickým nápojům.
Tajemství jejího úspěchu je ukryté ve vyjímečné chuti sirupu KOFO®, který je vyráběný podle původní originální receptury. Sirup je složený ze 14 látek přírodního charakteru, směsi bylin a ovocných šťáv okořeněných příchutí lékořice, které dávají nápoji nezaměnitelnou osvěžující chuť a charakteristické aroma. Je jemně sycená, dá se jí vypít hodně a skvěle tak hasí žízeň. Nejlépe chutná dobře vychlazená.
Vznikla splynutím Kofoly Original a štávy z citrusových plodů. V Kofole Citrus jsou přítomné všechny tradiční ingredencie Kofoly obsažené v originálním sirupu Kofo, doplněné o substance obsažené v citrusech. Výsledkem je svěží, výrazná vůně a jemná, překvapující chuť.
Léto. To je ten pravý čas pro točenou Kofolu. Představ si Váš poslední výlet na kolech. Vyrazili jste ráno a teď je poledne. Nohy začínají bolet a žízeň se hlásí. Ještě že znáš nedaleko jednu pěknou restauraci se zahrádkou … Točená Kofola je nejoblíbenější nápoj letních měsíců. Je to ta nejčerstvější a nejkvalitnější forma nápoje, která dá plně vyniknout osvěžující a jedinečné chuti Kofoly.
Kofola byla poprvé vyrobena již v roce 1962
 • Kofola má téměř o 1/3 méně cukru než běžné kolové nápoje
 • Kofola neobsahuje kyselinu fosforečnou
Nej chvíle na Kofolu:

ReKlAmY - kOfOlA

19. června 2008 v 21:29 | Terry |  ♥Kofola♥

Když jsou děti slavnější než mámy…

19. června 2008 v 16:44 | Terry

Když jsou děti slavnější než mámy…

Karin Farna - matka zpěvačky Ewy Farné prozradila, jak se žije s úspěšnými a známými potomky.

EwA - nĚcO z MéHo DeNíČkU

16. června 2008 v 14:37 | Terry |  ♥♥♥Ewa Farna♥♥♥
13. 6. 2008 ! Napsala Ewa !(autor: EWA_FARNA)

Něco z mého Deníčku..

Kdo má zájem, může si přečíst jak vypadal můj týden...hezké čtení:)
28. května - Rehabilitační centrum v Hrabyni - autogramiáda a BSD(čti. bisidi, beseda pozn.red.:)). Každoročně se vysází květinová výzdoba pro osobnost, která navštívila USP v Hrabyni. Já mám tu čest, že jedna z výzdob patří mě. Díky!
Po moc milé návštěvě jsem odjela do nejmenovaného nákupního centra, do obchodu Envy kde se konala autogramiáda. Hodina uběhla hrozně rychle a já už musela na zkoušku do kulturáku. Večer mě čekal ostravský koncert, vyvedl se bezvadně. Díky, že jste přišli a že Vás bylo tolik!

29. května - Ráno vstávám do školy:( píšu písemku z fyziky, opravdu se nemohu dočkat...po škole mě čeká rozhovor do MF v naší vendrynské pizzerce. Večer odpočinek a relax, aneb internet a televize.:)

30. května - Ráno jdeme LEGÁLNĚ!:) fandit našim spolužákům na třinecký stadion. Pořádají se totiž atletické závody polských škol. V 14:00 odjíždím do Zlína na koncert s kapelou u příležitosti pořádáni dalšího ročníku Czechtalentu. Vystupovala tam také sqelá kapela Wanastowi vjecy!

31. května- Je to tady! Pro mě výjimečný den- koncert v mé rodné Vendryni!
Ale tak hezky po pořádku:)... Kolem 12:00 k nám domů dorazilo moje sladké autíčko( kdo byl na koncertě určitě ví, o které se jedná:)), z něhož vystoupili managerka Míša, kapelník Marcus, řidič a kamarád Petr se svou přítelkyni. Sedli jsme si na zahradu, oni pili kafé, já čaj a povídali jsme si snad o všem. V 13h jsme se rozloučili s mými rodiči a odjeli na vystoupení do Těšína. Po 20min zpívání na Dětském dni jsme se přesunuli na místo konání večerního koncertu. Proběhla zkouška a přípravy, emoce stoupaly...I když občas trošku pršelo, koncert se vydařil a já jsem byla moc ráda, že přišla celá moje třída, učitelé, rodina, kamarádi a nejen český ale také polský funclub! Celým koncertem nás provázela krásná atmosféra a já Vám za ní mockrát děkuji!

1. června- Časně ráno vstávám a odjíždím na koncert do Westernového městečka Šiklův mlýn. Po cestě dospávám v autě, probouzí mne zastavení vozidla:)..." Yooo, jsme na benzínce, konečně si koupím časopis a zabiju tu nekonečnou nudu!"- říkám si. Vcházím do dveří a hned mířím k regálu s "popsanými papírami". Úsměv mi najednou zmizí ze rtů, když si prohlížím dívčí časopisy a zjistím, že už vlastně všechny doma mám. Tak beru nějaký bulvár, kde jsem se při jeho náhodném prohlížení dozvěděla, že trpím klaustrofobii. Přicházím k pokladně a táta mě odpálkuje se slovy :" Já žádné barevné papírky, kde jsou stejně převážně jenom fotky, kupovat nebudu." Tat´ku už znám tak jsem byla patřičně připravená:). Vytáhla jsem z kapsy 50kč, které mi dala mamka, když jsem ji vylíčila obávanou situaci. No nic, přesuňme se o pár hodin do předu. Přijíždíme na místo, super organizace, velká stage, hezké zázemí. Za 2 hodiny jdeme na to.
_Z koncertu jsem měla hodně dobrý pocit. Do obrovského areálu se přišlo podívat prý kolem 3-4000 lidí! Úžasné!


2. června jsem šla zase do školy, 3. června povedený koncert v Jindřichově Hradci atd atd.
Byl to hodně náročný týden, za to strašně krásný!! (i když jsem ted´ nemocná..:(..ležím doma a potím at´ jsem do úterka na koncík fit)


Doufám , že se Vám moje "reportáž" líbila.
Jak říká můj spolužák: "Mějte se jak chcete a kdyby co...tak nic. Čau.":D
Nééé dělám si srandu, prázdniny už se blíží tak si je užijte, určitě se ještě před jejich začátkem "ozvu"!
Vaše Efa Warna:)

Natáčení Camp Rock

16. června 2008 v 14:35 | Terry |  ♥♥♥Ewa Farna♥♥♥
Pár fotek ze zákulisí natáčení promo klipu k filmu Camp Rock, který bude mít premiéru v říjnu 2008.Návštěvnost za týden 9.6.2008 - 15.6.2008

16. června 2008 v 14:23 | Terry |  ♥Návštěvnost♥
Pondělí: 36...........
Úterý: 28
Středa: 29
Čtvrtek: 31
Pátek: 23
Sobota: 22..........
Neděle: 28

Celkem: 197.........

Návštěvnost za týden 2.6.2008 - 8.6.2008

16. června 2008 v 14:21 | Terry |  ♥Návštěvnost♥
Pondělí: 30
Úterý: 34
Středa: 44
Čtvrtek: 23
Pátek: 29
Sobota: 15........
Neděle: 48.........

Celkem: 223...........Omlouvám se...

12. června 2008 v 20:19 | Terry
Omlouvám se, že jsem sem nic nedala, ale nemám vůbec čas. Zítra slibuju že přibidou alespoň pixylky:-) Paaa

Soutěžní Bleskovka.......12

10. června 2008 v 20:42 | Terry |  ♥Bleskovky!!!♥
Ahoj!
1) Máš svůj blog na Blog.cz? Jestli ano, tak mi napiš adresu, a jestli ne, tak si ho musíš založit, jinak nesmíš tuhle Bleskovku vyplnit
2) Kolik bude na Blog.cz založených blogů k 15.6.2008 - 12:00?( celkový počet blogů založených od roku 2005)
3) Myslíš si, že Blog.cz má nejvíce blogů (existují třeba ještě E-stranky.cz, atd..)?
4) Jsi spokojený(á) se soutěžemi na Blog.cz?
5) a Co na diplomek? Páááá

12 neužitečnějších věcí v kuchyni

10. června 2008 v 20:34 | Terry |  ♥Chytrá knížka♥
12 neužitečnějších věcí v kuchyni - Klik na CČ